Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzięki reakcji przechodnia, bezdomny przeżył mroźną noc

Fot. fotolia.com

  Mieszkaniec Braniewa ocalił życie bezdomnemu.

O mężczyźnie śpiącym przy śmietniku zawiadomił policjantów – informuje sierżant sztabowy Jolanta Sorkowicz z braniewskiej policji:

Minionej nocy około godziny 3 nad ranem zostali zawiadomieni przez mieszkańca Braniewa, że koło śmietnika leży osoba. Znajdował się on pod silnym działaniem alkoholu, nie mógł poruszać się o własnych siłach, miał przemoczone ubranie. W tym czasie padał też śnieg, a temperatura spadła poniżej zera. Policjanci postanowili doprowadzić go do komendy, gdzie spędził noc.

00:00 / 00:00

Policjanci apelują, by nie być obojętnym i pomagać osobom, którym grozi wychłodzenie. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112.

Natomiast w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego czynna jest bezpłatna, całodobowa infolinia, gdzie można uzyskać informacje na temat schronisk, noclegowni i ogrzewalni w całym regionie. Jej numer to 800 165 320.

Autor: A. Socha
Redakcja: K. Kantor/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, zima, mróz, bezdomny, noc, świadek
Złapano złodzieja rowerów. Policja szuka ich właścicieli

Do policyjnego aresztu trafił 40-letni mężczyzna podejrzany o kradzieże rowerów na terenie Elbląga. Policjanci zabezpieczyli u zatrzymanego 8 rowerów. Dokładnie pięć z ośmiu rowerów jest przeznaczonych...

Zamknij
RadioOlsztynTV