Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzięki dotacji strażacy ochotnicy z Gronowa mają nowy sprzęt

Fot. T. Owczarek

Ochotnicza Straż Pożarna w Gronowie, w gminie Braniewo, otrzymała promesę na kwotę 36 tys. zł z rządowego Funduszu Sprawiedliwości. Za te pieniądze zakupiony został niezbędny sprzęt. 

Dofinansowanie pozwoliło na zakup nowoczesnego sprzętu. – Kupiliśmy przede wszystkim buty, defibrylator AED i kamerę termowizyjną, którą wykorzystujemy w akcjach ratowniczo-gaśniczych – powiedziała Ewa Wyszomirska, druhna z OSP w Gronowie, kandydatka PiS do Sejmu.

Promesę w imieniu ministra sprawiedliwości wręczył Michał Gzowski. – W dzisiejszych czasach najważniejsze jest bezpieczeństwo, jest ono bezcenne. Strażacy ochotnicy są pierwsi na miejscu zdarzenia i pierwsi służą pomocą: na drodze, przy gaszeniu pożarów. Są wtedy, gdy trzeba wesprzeć przy festynach. Jest niezwykle istotne, abyśmy wspierali ich w ich w tych działaniach m.in. poprzez zakup sprzętu. Ten sprzęt musi być profesjonalny i bezpieczny, bo dobry sprzęt to bezpieczny strażak, który ratuje nasze życie i mienie – mówił.

Łukasz Kochan, pełnomocnik wojewody ds. bezpieczeństwa i kandydat PiS do Senatu podkreślił, że inwestycje oraz sprawne i profesjonalne służby ratownicze przekładają się w wysoki wskaźnik poczucia bezpieczeństwa obywateli. –  Świetnym przykładem jest prężnie działająca mała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gronowie, która jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To jest dowód ich profesjonalizmu. Cieszę się, że poprzez różne fundusze czy podmioty, które dofinansowują straże pożarne w całej Polsce, wzrasta poczucie bezpieczeństwa – powiedział.

Druhny Ania i Katarzyna dodały, że „sprzęt jest bardzo ważny, gdy niesie się pomoc drugiemu człowiekowi”.

To nie pierwsza dotacja z Ministerstwa Sprawiedliwości dla strażaków z Gronowa. W ubiegłym roku do gminnej jednostki trafiło 50 tys. zł na zakup odzieży bojowej.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. T. Owczarek

Fot. T. Owczarek

Fot. T. Owczarek

Autor: T. Owczarek
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w sprzęt, strażacy ochotnicy
Zawodowcy i ochotnicy z nowym sprzętem. Strażacy otrzymali wozy i agregaty prądotwórcze

Nowy sprzęt dla zawodowców i ochotników. Strażacy z Elbląga, Młynar i Kurowa Braniewskiego otrzymali ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze i agregaty prądotwórcze. Zupełnie nowy pojazd trafił do strażaków...

Zamknij
RadioOlsztynTV