DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Dzięki Annie Puławskiej dwa olimpijskie medale przyjadą do Mrągowa

Brązowy medal – Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska. Fot. PAP/Leszek Szymañski

Igrzyska olimpijskie za nami. W sobotę kolejny medal zdobyła reprezentantka Warmii i Mazur.

Pochodząca z Mrągowa Anna Puławska wywalczyła z Karoliną Nają, Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską brąz w kajakowej czwórce na 500 metrów. Zwyciężyły Węgierki przed Białorusinkami. Wcześniej Anna Puławska z Karoliną Nają sięgnęły po srebro na tym samym dystansie, ale w dwójce.

Finałowy wyścig był bardzo specyficzny – mówiła jeszcze w Tokio Anna Puławska.

Napisałyśmy nową historię. Jesteśmy bardzo szczęśliwe i każda z nas dała z siebie wszystko. Od początku do końca popłynęłyśmy swój wyścig. Byłyśmy w tzw. tunelu, dlatego jest ten brązowy medal. jesteśmy bardzo szczęśliwe (…) Pierwszy raz popłynęłam wyścig w takim deszczu (…)

00:00 / 00:00

Pierwszy trener Anny Puławskiej Andrzej Matysiak z Bazy Mrągowo, nie krył wzruszenia. Medalistkę olimpijską poznał, kiedy była uczennicą 4 klasy szkoły podstawowej.

Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy ponieważ Ania, nasza absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego, przywiezie do Mrągowa dwa medale olimpijskie (…) Mam nadzieję, że niektórym te medale otworzą oczy. Ania trafiła do szkoły w Mrągowie w czwartej klasie szkoły podstawowej. Na zawodach reprezentowała barwy klubu sportowego Bazy Mrągowo. Od początku miała zamiłowanie do kajakarstwa i przyniosło ono bardzo duże efekty (…) Na koncie ma wiele medali (….)

Posłuchaj całej rozmowy z Andrzejem Matysiakiem

Karolina Naja i Anna Pulawska. Fot. EPA/ FRANCK ROBICHON

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Świniarski

Więcej w Mrągowo, medal, Anna Puławska, olimpiasa
Srebrne Aniołki Matusińskiego! Złoto dla Amerykanek

Polska sztafeta kobiet 4x400 m zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic wynikiem 3.20,53 poprawiły rekord kraju....