Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieci z Polski pomagają dzieciom z Syrii i Libanu

Dzieci zaangażowały się w tegoroczną Kolędę Misyjną, w ten sposób pomagają  rówieśnikom w Syrii i Libanie.

Młodzi kolędnicy z Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci będą odwiedzać nasze domy. Przedstawią jasełka i scenkę, w której opowiedzą o życiu swoich kolegów i koleżanek z Bliskiego Wschodu.

– Akcji towarzyszy zbiórka na rzecz dzieci z Syrii i Libanu – mówi ksiądz Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary jeden z organizatorów Kolędy Misyjnej. Jego zdaniem przedsięwzięcie to jest szansą na ratowanie syryjskich dzieci dotkniętych skutkami wojny oraz wspieranie ich w Libanie.

Bardzo często mali Syryjczycy są w Libanie bez swoich najbliższych. Na miejscu stają się ofiarami przemocy. Nie mają co jeść, są wykorzystywani i  zmuszane dopracy. Symbolem tegorocznej Kolędy Misyjnej są papierowe złożone dłonie, które można otworzyć. Są one znakiem modlitwy, gdy je otworzymy oznaczają gotowość wsparcia.

Kolęda Misyjna jest organizowana już po raz 24. Potrwa do 6 stycznia. W ubiegłym roku wzięło w niej udział ponad 40 tysięcy dzieci. Zebrano prawie 900 tysięcy złotych na rzecz dzieci w   Tajlandii. W sumie zostało zrealizowanych 20 projektów skorzysta z nich blisko cztery tysiące dzieci. Watykańskie stowarzyszenie Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci zebrane pieniądze przeznaczają przede wszystkim na kształcenie najmłodszych.

 

 

Redakcja: BSChromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w misja, kolędowanie, kolędy, misje, kolędnicy, Syria
Na pół roku zostawiają rodziny i jadą do Kosowa. Żołnierze 1. Olsztyńskiego Batalionu Składowania rozpoczynają misję na Bałkanach

Ponad 20 żołnierzy z Olsztyna zmieni swoich kolegów na misji stabilizacyjnej w Kosowie. To już 37. zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego międzynarodowych sił pokojowych NATO w Kosowie....

Zamknij
RadioOlsztynTV