Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieci w szkole bez śniadań

Co 4 dziecko olsztyńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych przychodzi na zajęcia bez śniadania. Tak wynika z przeprowadzonej w szkołach ankiety.

Uczniowie odpowiadali na pytania: czy jadłeś dziś śniadanie, czy masz ze sobą kanapkę i czy jadłeś obiad. Badania zleciła komisja zdrowia olsztyńskiej rady miasta. Wyniki ankiety potwierdzają rozmowy reportera Radia Olsztyn z uczniami:

00:00 / 00:00

Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty Grażyna Przasnyska jest przekonana, że nie jedzenie śniadań nie wynika w Olsztynie z biedy:

00:00 / 00:00

Radni przekazali wyniki ankiety prezydentowi miasta Piotrowi Grzymowiczowi, który przygotował specjalny program na rzecz uczniowskich śniadań.

W olsztyńskich szkołach będzie można kupić za złotówkę bułkę, a rodzice uczniów, których nie będzie na to stać otrzymają pomoc z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dodatkowo władze miasta skontaktowały się z lekarzami rodzinnymi i pediatrami, którzy mają zwracać rodzicom uwagę na konieczność właściwego żywienia dzieci. (kasz/gol/as)

Relacja Krzysztofa Kaszubskiego:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Poseł Szmit nie wierzy w obietnice

Obietnicę ministra transportu Sławomira Nowaka, że rząd wybuduje obwodnicę Olsztyna należy zaliczyć do czarów i wiary w uśmiech ministra - powiedział poseł PiS Jerzy Szmit na...

Zamknij
RadioOlsztynTV