Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieci Dzieciom

Dzieci z Przedszkola Tempoo. Fot. Justyna Kozdryk

Dlaczego warto jest pomagać innym? O tym rozmawialiśmy w ostatniej „Dziecinadzie”.

Nasze studio odwiedziła dr Monika Czerepowicka, która opowiedziała nam o bardzo ciekawej akcji charytatywnej pt. „My też czytamy”. Jest to projekt edukacyjny związany z rozwojem czytelnictwa od najmłodszych lat. Realizowany był w Przedszkolu Niepublicznym Tempoo w Olsztynie w roku szkolnym 2016/2017 r. Zadaniem każdej grupy było wybrać trzy swoje ulubione książki bądź wiersz. Na kolejnym etapie dzieci decydowały, które sceny wywarły na nich największe wrażenie, rozmawiały o ulubionych bohaterach, o emocjach, które im towarzyszyły podczas czytania, odgrywały proste scenki. Dzieci gromadziły potrzebne materiały do stworzenia wybranych przez siebie obrazów, rekwizytów, elementów strojów, lalek, itp. Dzięki temu powstało 12 obrazów, które na koniec projektu zostały sfotografowane. Z 12 fotografii powstał kalendarz na 2018 rok. Dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczony zostanie na podopieczną Fundacji Przyszłość dla Dzieci – Maję Skuratko.

W czasie ostatnie audycji Bartek Sycik zaprezentował także recenzję książki pt. „Mój obciachowy tata wymiata internet” autorstwa Bena Davisa.

Kolejna audycja już za tydzień, w Wigilię jak zawsze po godzinie 9.

 

Autor: M.Szczygło
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, dzieci, pomoc, czytanie
Olsztyński Bank Żywności podziękował wolontariuszom i podsumował miniony rok

Na Warmii i Mazurach 4 i pół tysiąca wolontariuszy angażuje się w akcje Banku Żywności. To dzięki nim do osób potrzebujących trafiło w tym roku 2...

Zamknij
RadioOlsztynTV