Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Działki za pół ceny dla rodzin z 500 plus w Kurzętniku

Kurzętnik, fot. Sławomir Ostrowski

Kurzętnik. Fot. S.Ostrowski

Jedna rodzina może kupić tyle działek, na ile dzieci otrzymuje świadczenie. W połowie czerwca zaplanowano kolejne licytacje.

Kurzętnik był pierwszym gminnym samorządem w Polsce, który już w 2016 roku – w kilka miesięcy po wejściu w życie rządowego programu „Rodzina 500 plus” – przygotował specjalną ofertę sprzedaży nieruchomości dla rodzin z dziećmi. Gmina od tamtej pory sprzedała 45 działek w miejscowości Tereszewo, a w kwietniu tego roku kolejnych 13 w Szafarni.

Przetarg ogłoszono pod hasłem „Dobrze wykorzystaj 500 plus – działki za pół ceny”. Tym razem samorząd oferuje 36 działek we wsi Szafarnia, w otulinie Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Są uzbrojone i przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną.

Jak mówi wójt Kurzętnika Wojciech Dereszewski do urzędu dzwonią ludzie z całej Polski i pytają ile jest działek na sprzedaż i jakie są szczegóły oferty. Lokalny samorząd liczy, że taka oferta skłoni nabywców do osiedlenia się na stałe i w efekcie poprawią się statystyki demograficzne.

Warunkiem skorzystania z bonifikaty jest decyzja o przyznaniu świadczenia wychowawczego z programu 500 plus. Kupujący mają zobowiązać się, że nabytej ziemi nie odsprzedadzą przez 10 lat, mogą natomiast przekazać ją w tym czasie swoim dzieciom. Jedna rodzina może kupić z bonifikatą tyle działek, na ile dzieci otrzymuje świadczenia.

Autor: PAP/M.Boguszewski
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w działka, Kurzętnik, przetarg, rodziny, działki, 500 plus
Turecka firma Durmazlar dostarczy nowe tramwaje dla Olsztyna

Wartość zamówienia obejmującego 24 pojazdy to ponad 206 milionów złotych. O wyborze producenta, który jako jedyny złożył ofertę w przetargu, poinformował  urząd miasta. W podstawowym wariancie...

Zamknij
RadioOlsztynTV