Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Działacze PiS w Ełku: powinniśmy w domach i szkołach jeść zdrowe polskie mięso

Konferencja PiS w Ełku. Fot. M. Zbrożek

Przed Zakładami Mięsnymi w Ełku odbyła się konferencja prasowa działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówili, obawiają się, że polityka żywnościowa prezydenta Warszawy negatywnie odbije się na całym przemyśle mięsnym.

Rafał Trzaskowski i urzędnicy ratusza przyjęli dokument o nazwie „Zielona wizja Warszawy”. Zakłada ograniczenie spożycia mięsa w szkołach – podkreślił radny miejski w Ełku Łukasz Cegiełka. PiS nie może się z tym zgodzić, bo takie ograniczenia uderzą w przemysł mięsny, w jego pracowników i ich rodziny.

Możemy się temu przeciwstawiać – przekonywał wicestarosta mrągowski Sławomir Prusaczyk. Jego zdaniem, powinniśmy w naszych domach i szkołach jeść zdrowe polskie mięso.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Pomysł ograniczenia spożycia mięsa w szkołach skrytykował w Ełku warmińsko-mazurski wicekurator oświaty Wojciech Cybulski.

00:00 / 00:00

Rekomendacje do ograniczenia spożycia mięsa znalazły się również w raporcie zamówionym przez organizację C40, do której należy Warszawa.

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, PiS, Prawo i Sprawiedliwość, mięso
Radni PiS komentują poczynania władz Elbląga. Mają sporo uwag do rządzących

- Mamy sporo wątpliwości – tak elbląscy radni Prawa i Sprawiedliwości skomentowali szczegóły ogłoszonych przez prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego konsultacji społecznych dotyczących przyszłości miejscowego portu. Podczas...

Zamknij
RadioOlsztynTV