Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Działacze PiS odpowiadają na konferencję prezydenta Olsztyna. „Realizujemy inwestycje, które wspierają miasto i region”

Fot. A. Skrago

Działacze Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie odnieśli się do konferencji, jaką zwołał w piątek prezydent miasta.

Piotr Grzymowicz źle ocenił wówczas stan finansów miasta, zaznaczając, że dziura budżetowa jest spowodowana działaniami rządu. Chodzi o obniżenie podatków, przez co mniej pieniędzy wpływa na konta samorządów oraz o obciążenia dodatkowymi wydatkami.

Nie zgadza się z tym Dariusz Rudnik z PiS, który twierdzi, że wzrost gospodarczy sprawi, że mimo obniżenia stawek podatków, wpływy z nich będą i tak wyższe. Zdaniem Rudnika, zła sytuacja miasta wynika m.in. z nietrafionych inwestycji w Olsztynie – wymienił tu m.in. budowę linii tramwajowej czy spalarni śmieci.

00:00 / 00:00

Szef lokalnych struktur PiS Jerzy Szmit stwierdził, że jest zaskoczony taką postawą Piotra Grzymowicza, bo w jego ocenie obniżenie podatków poprawia sytuację finansową także mieszkańców Olsztyna. Dodał, że rząd realizuje inwestycje, które wspierają miasto i region.

00:00 / 00:00

Jerzy Szmit stwierdził, że Piotr Grzymowicz zamiast prezydentem miasta, staje się lokalnym liderem „totalnej antyrządowej opozycji”. Prezydent Olsztyna ocenia, że dziura budżetowa w Olsztynie będzie w przyszłym roku sięgała 50 milionów złotych.

 

Autor: A. Skrago

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w finanse, inwestycje, Piotr Grzymowicz, budżet, Prawo i Sprawiedliwość, konferencja, podatki, Jerzy Szmit
I. Arent: Przynajmniej miesiąc przed wyborami nie powinny się odbywać żadne posiedzenia Sejmu

Zawieszenie prac Sejmu było dobrą decyzją - przekonywała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn posłanka PiS Iwona Arent. Jej zdaniem, przed wyborami Sejm nie był w stanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV