Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dyrektor szpitala wojewódzkiego laureatką prestiżowego konkursu Liderzy Medycyny

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie

Irena Kierzkowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie została laureatką ogólnopolskiego konkursu Sukces Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny.

Kapituła w uzasadnieniu napisała, że nagrodziła Irenę Kierzkowską między innymi za „utrzymanie płynności finansowej szpitala. Placówka nie ma żadnych zobowiązań, a wzrost przychodów co roku systematycznie się zwiększa. Dyrektor wprowadziła nowoczesne metody leczenia operacyjnego nowotworów piersi.

Echem odbiły się też sukcesy ginekologii onkologicznej. Dzięki innowacyjnej metodzie udało się wszczepić zamrożony wcześniej jajnik chorej na czerniaka pacjentce, po zakończonej chemioterapii.

Sukcesem dyrektor jest także wdrożona w szpitalu przyśpieszona ścieżka leczenia udaru. Dzięki Irenie Kierzkowskiej rozwinęła się baza dydaktyczna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Aż 9 oddziałów pełni rolę oddziałów klinicznych” – ocenili eksperci.

W liczącej 27 osób kapitule konkursu Sukces Roku 2017 w Ochronie Zdrowia zasiadają najwybitniejsi specjaliści zarówno w dziedzinie medycyny, jak i zarządzania ochroną zdrowia.

Autorka: K.Piasecka
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie
Nowatorski zabieg kardiologów z Olsztyna

Kardiolodzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie przeprowadzili nowatorski zabieg. Wykonali ablację migotania przedsionków u 40-letniego pacjenta. Był to pierwszy taki zabieg na Warmii i Mazurach,...

Zamknij
RadioOlsztynTV