Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dyrektor Biblioteki Elbląskiej w składzie Krajowej Rady Bibliotecznej. „To wielki prestiż i odpowiedzialność”

Biblioteka Elbląska

Dyrektor Biblioteki Elbląskiej Jacek Nowiński został członkiem Rady do spraw Narodowego Zasobu Bibliotecznego na czteroletnią kadencję tego gremium do 2024 roku.

Składa się ono z 10 osób, w tym m.in. dyrektora Biblioteki Narodowej, przedstawicieli ministra kultury, ministra oświaty oraz Archiwów Państwowych i Polskiej Akademii Nauk.

Jacek Nowiński jest delegatem wybranym przez Krajową Radę Biblioteczną. Jak podkreśla, to wielki prestiż dla kierowanej przez niego Biblioteki Elbląskiej.

00:00 / 00:00

Rada zajmuje się opiniowaniem wniosków o włączanie na listę Zasobu Narodowego, budowaniem zaplecza merytorycznego i finansowego dla wsparcia bibliotek, które go tworzą.

Jacek Nowiński jest dyrektorem Biblioteki Elbląskiej od 17 lat, z zawodu jest historykiem-archiwistą. Początki Biblioteki Elbląskiej sięgają XVII wieku. Placówką miejską stała się w XIX wieku. Od 5 lat, część jej ocalałej po wojnie kolekcji starodruków włączona została do Narodowego Zasobu Bibliotecznego – elitarnego grona bibliotek posiadających najcenniejsze zbiory w Polsce.

Biblioteka Elbląska

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w Biblioteka Elbląska, Jacek Nowiński
Elkamera, czyli interaktywna wystawa w Bibliotece Elbląskiej. „Chcemy zaprzyjaźnić wszystkich z naszym największym skarbem”

Biblioteka Elbląska kontynuuje modernizację swojej zabytkowej siedziby i wprowadzanie nowoczesnych form korzystania z jej zbiorów dawnych. Ten kolejny etap to stworzenie interaktywnej wystawy pod nazwą Elkamera....

Zamknij
RadioOlsztynTV