Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja odnalazła kobietę, która zostawiła dwoje dzieci w oknie życia w Olsztynie

Policja zna już tożsamość kobiety, która zostawiła wczoraj dwoje dzieci w oknie życia przy ulicy Wyszyńskiego w Olsztynie. Funkcjonariusze skontaktowali się z nią po anonimowym zgłoszeniu. Chcieli ustalić, czy była to dobrowolna decyzja, czy pod wpływem przymusu.

Kobieta wyjaśniła, że była to jej decyzja i wyjaśniła powody zostawienia dwumiesięczniej dziewczynki i półtorarocznego chłopca w oknie życia.

Dzieci zostały zostawione w oknie życia przy parafii Chrystusa Odkupiciela przy ulicy Wyszyńskiego w Olsztynie w niedzielę wieczorem. To był pierwszy taki przypadek – choć okno życia działa już od ośmiu lat.

Po badaniu lekarskim zostały na wszelki wypadek na kilkugodzinnej obserwacji w szpitalu, a potem trafiły pod kuratelę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W województwie warmińsko-mazurskim działają trzy okna życia – w Olsztynie, Kętrzynie i Ełku.  Olsztyńskie jest jedynym, w którym dotychczas nikt nie zostawił dzieci. W ostatnich latach w Kętrzynie zostawiono jedno, w Giżycku – dwoje, a w Ełku – dziewięcioro.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: APiedziewicz
Redakcja: BSChromy/ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, Olsztyn, okno życia
Lekarze apelują: załóż kask i ochraniacze. Co roku do szpitala trafia 7 tysięcy dzieci z obrażeniami po wypadku

Lekarze apelują do rodziców, by starali się zapobiegać urazom głowy u dzieci i wyposażali je podczas zajęć sportowych i rekreacyjnych w kaski i ochraniacze. Wojewódzki Specjalistyczny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV