Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwucyfrowe bezrobocie na Warmii i Mazurach. W związku z pandemią w całym kraju wzrosła liczba osób bez pracy

W związku z pandemią koronawirusa na koniec kwietnia, stopa bezrobocia w województwie warmińsko-mazurskim wyniosła 10 procent. To o 0,6 punktu procentowego więcej niż w marcu.

Bezrobocie na Warmii i Mazurach, znowu jest dwucyfrowe. Tak wynika z danych przedstawionych przez Powiatowe Urzędy Pracy w regionie.

W minionym miesiącu zarejestrowano 51 tysięcy 483 bezrobotnych. Jest to o 3 tysiące 262 osoby więcej niż w marcu – poinformował Zdzisław Szczepkowski dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie.

Stopa bezrobocia w końcu kwietnia w całym kraju wyniosła 5,7 procent i w porównaniu z marcem wzrosła o 0,3 punktu – podał resort rodziny, pracy i polityki społecznej. Na koniec kwietnia, pracy nie miało prawie 965 tysięcy naszych rodaków.

Wzrost stopy bezrobocia wystąpił we wszystkich województwach – najsilniejszy był w województwach zachodniopomorskim i właśnie warmińsko-mazurskim.

W całym kraju pracodawcy zgłosili w kwietniu do urzędów pracy 57,5 tysiąca ofert pracy. Jest to o 25 procent mniej niż miesiąc wcześniej. Natomiast na Warmii i Mazurach liczba ofert pracy spadła w tym samym czasie o 1/3.

 

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca
Litwa od 11 maja otwiera granicę dla Polaków jadących do pracy

Litwa od 11 maja zezwoli na wjazd bez wymogu samoizolacji obywatelom Polski udającym się do pracy, w celach biznesowych lub naukowych – postanowił w środę rząd....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV