Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dworzec Główny w Olsztynie nie jest zabytkiem. Warszawski sąd oddalił skargę społeczników Forum Rozwoju Olsztyna

Dworzec Główny w Olsztynie. Fot. P. Getka

Dworzec Główny w Olsztynie nie będzie, przynajmniej na razie, wpisany do rejestru zabytków. Tak zdecydował Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, ale orzeczenie jest nieprawomocne.

WSA oddalił skargę Forum Rozwoju Olsztyna. Społecznicy złożyli ją na decyzję ministra kultury i dziedzictwa narodowego, który odmówił wpisania dworca Olsztyn Główny do rejestru zabytków. Warszawski sąd nie dopatrzył się błędu w decyzji ministra.

Wyrok sądu oznacza, że rozstrzygnięcie ministra kultury, który podtrzymał decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w sprawie odmowy wpisania kompleksu dworcowego do rejestru zabytków, jest wiążące. Jednak wyrok WSA jest nieprawomocny. Forum Rozwoju Olsztyna może odwołać się do NSA.

Społecznicy FRO starają się wpisać dworzec do rejestru zabytków, by budynek nie został wyburzony. To blokuje plany inwestorom, którzy chcą rozebrać stary dworzec i zbudować w tym miejscu galerię z funkcją dworca oraz hotel.

Dworzec Główny w Olsztynie. Fot. P. Getka

Autor: A.Socha/W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, Olsztyn, dworzec, wsa, NSA, fro, Forum Rozwoju Olsztyna
„Pojawienie się koronawirusa w Polsce to kwestia kilku dni lub kilkunastu godzin”. NFZ uruchomiło specjalną infolinię

Warmińsko-mazurskie służby są przygotowane na pojawienie się koronawirusa. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił specjalną infolinię. Numer infolinii 800 190 590 przekazał na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz...

Zamknij
RadioOlsztynTV