Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwóch zawodników Indykpolu AZS Olsztyn zagra w Tokio


Irańczyk Meisam Salehi i Amerykanin Torey DeFalco to nowi zawodnicy Indykpolu AZSu Olsztyn, a jednocześnie olimpijczycy, którzy zagrają w turnieju siatkarskim w Tokio.

Pierwszy z nich to przyszłość irańskiej siatkówki, który otrzymał powołanie od trenera Władimira Alekno na Igrzyska Olimpijskie. Amerykanin to także przyszłość tamtejszej siatkówki, który ma za sobą udany sezon we włoskiej Serie A i również zagra w barwach swojej reprezentacji w Tokio.

– Sprawdzaliśmy tych zawodników od dłuższego czasu i podpisaliśmy kontrakty, gdy byliśmy pewni, że będą wzmocnieniem – mówi prezes olsztyńskiego AZS Tomasz Jankowski:

Zarówno reprezentant Stanów Zjednoczonych jak i Irańczyk byli bardzo monitorowani przez nasz klub. (…) Jeśli chodzi o Irańczyka – jest on bardzo utalentowanym zawodnikiem. Cieszę się, że podpisał umowę na 2 lata, bo ten pierwszy okres aklimatyzacji może być dla niego trudny, ale znamy jego potencjał. (…) Jeśli chodzi o DeFalco – mieliśmy opinie trenerów, jeśli chodzi o jego potencjał. Wcześnie podpisaliśmy z nim umowę i na całe szczęście, bo potem zaczął grać jeszcze lepiej w lidze włoskiej niż jesienią ubiegłego roku. (…) Ma być naszą gwiazdą w przyszłym roku.

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Igrzyska Olimpijskie, zawodnicy, transfery
Robert Korzeniowski przed IO: Mamy młode, zdolne pokolenie lekkoatletów

Do startu Igrzysk Olimpijskich został dokładnie tydzień. Najlepsi sportowcy na całym świecie rozpoczną rywalizacje o medale w najważniejszej imprezie 4-lecia (w tym roku ze względu na...

Zamknij
RadioOlsztynTV