Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwie prędkości znoszenia obostrzeń. Na Warmii i Mazurach ograniczenia mogą zniknąć najszybciej

Fot. P.Getka

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że po weekendzie zapadnie decyzja odnośnie wprowadzenia trzeciego etapu znoszenia ograniczeń epidemicznych.

Szef resortu zdrowia przypomniał, że rządowy program zakłada znoszenie kolejnych ograniczeń w dwutygodniowych odstępach i dodał, że na dziś termin 18 maja jest ciągle aktualny. Łukasz Szumowski powiedział także, że możliwe jest wprowadzenie nowego modelu znoszenia obostrzeń, który zakładał będzie znoszenie ograniczeń w poszczególnych regionach Polski.

Minister zdrowia zaznaczył, że w kraju są regiony, w których liczba zakażeń jest bardzo wysoka, ale również takie, które mają bardzo niską liczbę nowej zapadalności.

Przez najbliższe kilka dni zobaczymy, jak wygląda opanowanie ognisk na Śląsku i wtedy będziemy decydowali, czy robimy dwie prędkości czy w całej Polsce te działania będą takie same

– powiedział minister zdrowia.

W trzecim etapie rządowy program przewiduje między innymi otwarcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich oraz restauracji.

Szef resortu zdrowia podkreślił również, że wszystkie służby działają, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa na Śląsku. Oprócz większej liczby testów, zwiększono kontrolę przestrzegania warunków sanitarnych. Łukasz Szumowski poprosił głównego inspektora sanitarnego Jarosława Pinkasa, żeby przekierował inspektorów sanitarnych na Śląsk.

W sumie testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 15 510 zakażeń koronawirusem. Do tej pory z powodu COVID-19 zmarło 777 osób, a 5437 osób wyzdrowiało. W województwie warmińsko-mazurskim do tej pory zakażenie potwierdzono u 160 osób, 123 wyzdrowiały, 1 zmarła.


Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ograniczenia, obostrzenia, Łukasz Szumowski
Ełcka biblioteka dostępna dla czytelników. Jednak są pewne obostrzenia

Od dzisiaj można wypożyczać książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku. Zmieniły się jednak zasady korzystania z księgozbioru. Żeby oddać wypożyczone wcześniej książki, należy wejść wejściem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV