Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwie firmy odwołały się od wyniku przetargu na remont elbląskiego Szpitala Miejskiego

Szpital Miejski w Elblągu im. Jana Pawła II. Fot. Ł. Węglewski

Remont Szpitala Miejskiego w Elblągu coraz bliżej. Wykonawca inwestycji został już wybrany, jednak od wyniku przetargu odwołały się dwie inne firmy w nim startujące.

Ich zdaniem firma, która została wybrana jako najkorzystniejsza nie spełnia zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Przetarg obejmował dwa zadania: budowę bloku operacyjnego z centralną sterylizatornią i zapleczem jako nowego skrzydła szpitala przy ul. Komeńskiego oraz modernizację oddziałów: pediatrycznego, chirurgii dziecięcej, rehabilitacji kardiologicznej i psychiatrycznego – mówi Małgorzata Adamowicz rzecznik prasowy Szpitala Miejskiej w Elblągu.

00:00 / 00:00

Każda z firm mogła złożyć oferty na oba lub tylko jedno zadanie. – Myślę, że sprawa rozstrzygnie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni – przyznaje dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu Mirosław Gorbaczewski.

00:00 / 00:00

Szpital oszacował łączny koszt robót na ponad 42 miliony złotych w tym budowę bloku operacyjnego na blisko 28 milionów złotych. Teraz wszystko w rękach Krajowej Izby Odwoławczej, która ma dwa tygodnie na wydanie decyzji w tej sprawie.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, odwołanie, szpital miejski, przetarg
Szpital w Elblągu likwiduje oddział

Oddział ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Miejskim im. św. Jana Pawła II w Elblągu będzie zamknięty. Zostanie przeniesiony do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego znajdującego się przy ul. Królewieckiej.  Jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV