Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwaj naukowcy z UWM w Państwowej Radzie Geodezyjnej i Kartograficznej

Fot. uwm.edu.pl

Dwaj pracownicy naukowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zostali powołani do Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej.

To dr hab. inż. Paweł Wielgosz – dziekan Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa oraz prof. Ryszard Źróbek – dyrektor Instytutu Geografii i Gospodarki Nieruchomościami na tym wydziale.

To duże wyróżnienie dla kortowskiej geodezji, że ma aż 2 przedstawicieli w radzie. To nie tylko ciało doradcze, ale i prestiżowe – podkreśla prof. Ryszard Źróbek, który chciałby doprowadzić do usprawnienia procedur dotyczących gospodarki nieruchomościami. Jako wyróżnienie członkostwo w radzie traktuje także dr hab. inż. Paweł Wielgosz. Oprócz UWM, tylko Wydział Geodezji Politechniki Warszawskiej ma w Radzie dwóch przedstawicieli. W Państwowej Radzie Geodezyjnej i Kartograficznej zasiada 27 osób. Reprezentują uczelnie wyższe, administrację rządową i samorządową oraz organizacje społeczne zrzeszające geodetów i kartografów, a powołuje ich Główny Geodeta Kraju.

Członkostwo w Radzie jest bezterminowe i jest to funkcja społeczna.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, geodezja, Paweł Wielgosz
Chiny sfinansują badania naukowców uniwersytetu w Olsztynie. Zwycięskie projekty dotyczą jonosfery i mleczarstwa

Dyplomaci z ambasady Chińskiej Republiki Ludowej odwiedzili Uniwersytet Warmińsko-Mazurski i zapowiedzieli pomoc w realizacji wspólnych projektów naukowych. Chodzi o pierwszy polsko-chiński konkurs, prowadzony przez Narodowe Centrum...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV