Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwa teatry i dwa różne dofinansowania

Teatr im. Sewruka w Elblągu

Elbląski Teatr Sewruka jest należycie dofinansowany – uważa marszałek Jacek Protas, odpowiadając na skargę radnego miejskiego z Elbląga.

Elbląski radny Sławomir Malinowski jest przekonany, że samorząd Warmii i Mazur niesprawiedliwie dzieli dotację dając rocznie ponad milion złotych więcej Teatrowi Jaracza w Olsztynie, który dodatkowo wspomagany jest także przez Ministerstwo Kultury.

00:00 / 00:00

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Marszałek Jacek Protas uważa, że elbląski radny nie ma racji, a cała sprawa jest tematem zastępczym w czasie kampanii wyborczej.

00:00 / 00:00

Sprzeciw radnego Sławomira Malinowskiego budzi też sprawa zmniejszenia, w przyszłorocznym budżecie, dotacji na kulturę. Tu oba teatry potraktowane mają być równo, czyli dofinansowanie będzie ”obcięte” o 13 procent.

Marszałek Warmii i Mazur wyjaśnia, że samorząd dostanie mniej pieniędzy z budżetu państwa, dlatego oszczędności dotkną nie tylko Urząd Marszałkowski, ale także wszystkie zarządzane jednostki.

(mstan/bsc/as)

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, kultura, sztuka, Teatr Sewruka
Skórka pomarańczowa

Skórka pomarańczowa autorstwa Mai Pelević to kolejna premiera w Teatrze Jaracza w Olsztynie. Sztuka jest odpowiedzią na spektakl Wszystko o kobietach Miro Gavrana. Przedstawia kilka portretów...

Zamknij
RadioOlsztynTV