Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwa miesiące przed czasem rusza przebudowa odcinka linii kolejowej Pisz – Szczytno

Fot. Łukasz Węglewski

Ponad dwa miesiące szybciej niż planowano rozpocznie się modernizacja 55-km odcinka linii kolejowej Pisz – Szczytno – poinformowały PKP PLK. W związku z pracami od 10 czerwca zmieni się zakres i harmonogram komunikacji na całej trasie Szczytno – Pisz – Ełk.

Modernizacja 55-km odcinka linii kolejowej Pisz – Szczytno to fragment ok. 110-km linii nr 219 między Szczytnem a Ełkiem. Od marca prace są prowadzone prace na odcinku Ełk – Pisz, natomiast na odcinku Pisz – Szczytno początkowo zamierzano rozpocząć je od września. Jednak – jak poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe – modernizacja drugiego z odcinków rozpocznie się jeszcze w czerwcu.
Remontowane będą perony oraz wymieniany tor na długości ok. 55 km od Pisza do Szczytna. Między Piszem a Ełkiem wykonawca zdemontował już 30 km torów i zgromadził na terenie budowy wszystkie potrzebne materiały, co zapewni dobre tempo robót. Przebudowywane są perony na przystankach Kaliszki i Biała Piska.
Zmienia się także harmonogram i zakres komunikacji na tej trasie. Od 10 czerwca, czyli od korekty rozkładu jazdy, za trzy pary pociągów Przewozów Regionalnych na trasie Szczytno – Pisz – Ełk, zapewniona zostanie komunikacja zastępcza. Autobusy będą zatrzymywać się w pobliżu stacji kolejowych. Zmiany potrwają do maja 2019 r.Dzięki wymianie torów, wyremontowaniu mostów, przepustów i przejazdów kolejowych poprawi się bezpieczeństwo i skróci czas podróży. Zmodernizowane będą cztery stacje: w Szczytnie, Drygałach, Spychowie i Piszu, oraz przebudowanych zostanie 14 przystanków. Nowe perony będą wyższe i ułatwią pasażerom wsiadanie do pociągów. Inwestor zamontuje wiaty, nowe oświetlenie, wyraźne oznakowanie i czytelną informację pasażerską.

Modernizacja jednotorowej linii kolejowej nr 219 Szczytno – Ełk realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Dofinansowanie z UE wynosi 85% , a wartość prac to ok. 290 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w sierpniu 2019 r.

 

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, pociąg, Ełk, szczytno, Pisz, modernizacja
Hodował marihuanę w sypialni na parapecie. Na rynek mogło trafić nawet 4 tys. porcji narkotyków

Policjanci z Pisza w jednym z mieszkań zabezpieczyli blisko 100 sadzonek marihuany. Na rynek mogło trafić niemal 4000 porcji narkotyku. W mieszkaniu 33-latka kryminalni znaleźli 99...

Zamknij
RadioOlsztynTV