Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwa miasta z sieci Cittaslow otrzymają milionowe wsparcie na rewitalizację ulic

Mury obronne Zamku Biskupów Chełmińskich w Lubawie. Fot. e-lubawa.pl

Lubawa i Pasym – miasta należące do międzynarodowej sieci miast Cittaslow – otrzymały 9 milionów złotych dofinansowania na rewitalizację ulic.

Lubawa chce uporządkować i zagospodarować place, skwery i ulice w części Starego Miasta w obrębie średniowiecznych murów miejskich. Nowy wygląd zyska także fragment terenu położonego między murami miejskimi a murami Zamku Biskupów Chełmińskich.

Pasym spożytkuje pieniądze na przebudowę budynku Miejskiego Ośrodka Kultury na potrzeby działalności Centrum Wspierania Rodziny.

Cittaslow to międzynarodowa sieć miast dobrego i harmonijnego życia. Miasteczka mają stanowić alternatywę wobec powszechnej globalizacji i wielkomiejskiego pośpiechu. Mają przyciągać turystów swoim urokiem, wolniejszym tempem życia oraz regionalną kuchnią.

Do polskiej sieci Cittaslow należy 26 miasteczek, z czego 20 to ośrodki z województwa warmińsko-mazurskiego. Oprócz Olsztynka, Nidzicy, Górowa Iławeckiego, Biskupca, Barczewa należą do niej także m.in. Bisztynek, Dobre Miasto, Gołdap, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Nowe Miasto Lubawskie, Pasym, Reszel i Ryn.

(B.Gajlewska/Ł.Węglewski)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Cittaslow, Lubawa, dofinansowanie
Kolejne samorządy z Warmii i Mazur dostaną pieniądze na remonty dróg. Łączna suma dofinansowania to 17 milionów złotych

Będzie modernizacja kolejnych dróg na Warmii i Mazurach. Kolejnych 10 samorządów podpisało w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie umowy na dofinansowanie remontów dróg z programu rozwoju gminnej...

Zamknij
RadioOlsztynTV