Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duży ruch na Wielkich Jeziorach Mazurskich. „Ważący 50 ton statek pasażerski nie zatrzyma się w miejscu przed małą żaglówką”

Prezes MOPR Zbigniew Kurowicki. Fot. K.Pakulnicki

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku do wszystkich użytkowników szlaków wodnych apelują o ostrożność i rozwagę.

Jak podkreśla Tomasz Kurowicki z MOPR-u turyści muszą pamiętać o innych użytkownikach dróg wodnych.

Jeżeli mamy ustąpić pierwszeństwa w ciasnym przesmyku zróbmy to. Jeśli płyniemy małą żaglówką, a przed nami płynie ważący 50 ton statek pasażerski lub statek żeglugi to on nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu jak samochód. On ma taką inercję, że może taką małą łódkę przycisnąć do brzegu i spowodować olbrzymi wypadek. Kilka prostych zasad może nas ustrzec przed niebezpieczeństwem.

Tomasz Kurowicki zaznaczył, że turyści bardzo często nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa sanitarnego związanych z pandemią koronawirusa. W czasie wypoczynku nie zapominajmy o zdrowym rozsądku – apeluje ratownik.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypoczynek, Mazury, woda, jezioro, żeglarze, MOPR, Wielkie Jeziora
Pijani sternicy na Mazurach. Policyjni wodniacy kontrolują turystów wypoczywających na Wielkich Jeziorach

Na jeziorze Bełdany policyjny patrol wodny zatrzymał dwóch mężczyzn z województwa mazowieckiego. Jak mówi rzecznik warmińsko-mazurskiej policji, młodszy aspirant Tomasz Markowski sternikami łodzi motorowych byli: 34-latek...

Zamknij
RadioOlsztynTV