Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duże zmiany w składzie Indykpolu AZS-u Olsztyn. Nowe twarze w zespole

Fot. www.indykpolazs.pl

Już tylko jedna niewiadoma pozostała w składzie Indykpolu AZS-u Olsztyn przed nowym sezonem siatkarskiej PlusLigi.

Piotr Świniarski zebrał informacje o nowych twarzach w zespole oraz o tych, którzy pożegnali się już ze stolicą Warmii i Mazur. Zacznijmy od tych, których będziemy w przyszłym sezonie oglądali w biało-zielonych barwach. Za rozegranie będzie odpowiadał zupełnie nowy duet: Przemysław Stępień i Kamil Droszyński. Ten pierwszy – rodowity iławianin przechodzi do Indykpolu AZSu Olsztyn z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Drugi z PGE Skry Bełchatów.

Za atak w naszym zespole oprócz Remigiusza Kapicy, będzie odpowiadał mistrz świata z 2018 roku, występujący do tej pory w Asseco Resovii Rzeszów – Damian Schulz.

Środek siatki wzmocnili: Ukrainiec Dmytro Teryomenko z francuskiego Tours, Kubańczyk Javier Octavio Concepcion Rojas z argentyńskiego Obras San Juan oraz Dawid Woch z Visły Bydgoszcz.

Za przyjęcie i obronę na pozycji libero odpowiadać będą Jędrzej Gruszczyński, który przyszedł z Cuprum Lubin oraz wychowanek olsztyńskiego AZSu – Jakub Ciunajtis.

W zestawieniu przyjmujących nową twarzą jest grający do tej pory w Treflu Gdańsk, reprezentant Niemiec – Ruben Schott.

Ostatnią niewiadomą w zespole prowadzonym przez Daniela Castellaniego, jest czwarty przyjmujący. Prawdopodobnie zostanie nim jeden z młodzieżowych reprezentantów Polski.

Z Indykpolem AZS-em Olsztyn pożegnali się natomiast obaj rozgrywający: kapitan zespołu Paweł Woicki, który wraca po 11 latach do Asseco Resovii Rzeszów oraz Tomasz Kowalski. Nasz czeski bombardier, atakujący Jan Hadrava wybrał przenosiny do najlepszego obecnie klubu świata – włoskiego Lube Civitanova.

Przyjmujący Mateusz Mika w przyszłym sezonie będzie ponownie grał w barwach gdańskiego Trefla, natomiast Dawid Sokołowski został wypożyczony do pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Po bardzo udanym sezonie w barwach AZSu, do swojego kraju wraca środkowy reprezentacji Iranu Seyed Mousavi. Na tej pozycji nie zobaczymy w Olsztynie także Pawła Pietraszko. Odeszli także obaj libero. Michał Żurek przenosi się do Aluronu Virtu CMC Zawiercie, a Jakub Zabłocki będzie kontynuował karierę w 3-ligowym KPS-ie Gietrzwałd.

Przypomnijmy, że w klubie zostali na przyszły sezon: atakujący Remigiusz Kapica, przyjmujący Wojciech Żaliński i Robert Andringa oraz środkowy Mateusz Poręba,

Fot. www.indykpolazs.pl

Fot. www.indykpolazs.pl

Fot. www.indykpolazs.pl

Fot. www.indykpolazs.pl

Fot. www.indykpolazs.pl

Fot. www.indykpolazs.pl

Fot. www.indykpolazs.pl

Fot. www.indykpolazs.pl

Fot. www.indykpolazs.pl

Fot. www.indykpolazs.pl

Autor: Piotr Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn
Indykpol AZS Olsztyn rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Akademicy spotkali się w nieco okrojonym składzie. Na pierwszych zajęciach obecni byli: Wojciech Żaliński, Przemysław Stępień, Damian...

Zamknij
RadioOlsztynTV