Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duże zagrożenie pożarowe w lasach regionu. Strażacy apelują o ostrożność

Instytut Badawczy Leśnictwa ostrzega, że w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim oraz w części województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego jest duże zagrożenie pożarowe w lasach.

W związku z brakiem opadów i wysokim nasłonecznieniem w niektórych rejonach wilgotność ściółki leśnej spadła poniżej 10. procent. Główny specjalista z Instytutu Badawczego Leśnictwa Mirosław Kwiatkowski prognozuje, że po południu zagrożenie może wzrosnąć do dużego w prawie całej Polsce.

Od kilku dni mamy duże zagrożenie. W godzinach porannych jest to zazwyczaj drugi stopień, czyli zagrożenie średnie, w południe wzrasta ono do dużego. Największe zagrożenie jest na północy kraju w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim i pomorskim. Natomiast patrząc na pogodę, w ciągu dnia, prawdopodobnie będzie ten najwyższy trzeci stopień zagrożenia pożarowego.

00:00 / 00:00

W Warmińsko-Mazurskiem od rana obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Strażacy nieustannie apelują o ostrożność w lasach i przypominają, by w przypadku zauważenia pożaru jak najszybciej dzwonić pod numery 998 lub 112.

 

Autor: P. Karpiszen za IAR
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogień, pożar, las
W Międzynarodowym Dniu Strażaka gościem Porannych Pytań był komendant wojewódzki Tomasz Komoszyński. Posłuchaj rozmowy

Początkowo akcja wyglądała dramatycznie - tak o poniedziałkowym pożarze dużej stolarni w Olsztynie mówił w Porannych Pytaniach komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Tomasz Komoszyński, z...

Zamknij
RadioOlsztynTV