Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Międzynarodowym Dniu Strażaka gościem Porannych Pytań był komendant wojewódzki Tomasz Komoszyński. Posłuchaj rozmowy

Nadbrygadier Tomasz Komoszyński, warmińsko-mazurski komendant PSP

Początkowo akcja wyglądała dramatycznie – tak o poniedziałkowym pożarze dużej stolarni w Olsztynie mówił w Porannych Pytaniach komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Tomasz Komoszyński, z którym rozmawiał Krzysztof Kaszubski.

Tomasz Komoszyński dodał, że na numer alarmowy dzwoniło bardzo dużo osób.

Pożar był widoczny z wielu dzielnic Olsztyna. Kilkadziesiąt zastępów straży z samego Olsztyna i okolic zostało zadysponowanych. Płonęła stolarnia, ale zagrożony był cały kompleks budynków, więc duże siły i środki były na miejscu. Na szczęście udało się ten pożar szybko opanować.

Dziś przypada dzień Świętego Floriana – patrona strażaków. Nadbrygadier Tomasz Komoszyński zaznaczył, że w tym dniu wszyscy strażacy obchodzą swoje święto. Tegoroczny Dzień Strażaka jest to również 30. rocznicą powołania Państwowej Straży Pożarnej, która w 1992 roku z Zawodowej Straży Pożarnej stała się Państwową.

Jesteśmy w pełnej gotowości od początku konfliktu w Ukrainie – mówił w komendant wojewódzki PSP. Nadbrygadier Tomasz Komoszyński zaznaczył, że strażacy angażują się bardzo aktywnie w pomoc uchodźcom.

Jest to pomoc w transporcie uchodźców, pomoc materialna. Udało nam się zebrać bardzo dużą ilość sprzętu i przekazać strażakom na Ukrainie. Kilkanaście samochodów trafiło do strażaków na Ukrainie z zasobów i Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych. Mocno wspieramy działania rządu i samorządów lokalnych.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Tomaszem Komoszyńskim

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, strażak, straż pożarna, pomoc, OSP, psp
Lasy na Mierzei Wiślanej płoną od pozostawianych ognisk

Leśnicy z nadleśnictwa Elbląg informują o pożarach, jakie w ostatnich dniach gaszą strażacy na Mierzei Wiślanej. Do pożarów przyczyniają się osoby, które palą w lesie ogniska....

Zamknij
RadioOlsztynTV