Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duża liczba zachorowań w Ostródzie nie powinna niepokoić. W regionie wyzdrowiało ponad 5 tysięcy osób

fot. Przemysław Getka

Prawie 700 osób zachorowało na COVID-19 minionej doby w województwie warmińsko-mazurskim. Najwięcej nowych przypadków było w powiecie ostródzkim – 102.

Tak wysoka liczba nie oznacza jednak nagłego wzrostu zakażeń, a wynika z tego, że laboratorium w sobotę nie podało wyników z tego powiatu, za to wczoraj była to suma z dwóch dni – wyjaśnił w rozmowie z Radiem Olsztyn powiatowy inspektor sanitarny w Ostródzie Zdzisław Sokołowski, dodając też, że w powiecie nie ma teraz konkretnych ognisk zachorowań, są to zakażenia rozproszone.

00:00 / 00:00

Poniżej setki nowych zachorowań było minionej doby w Olsztynie – dokładnie 98. Na kolejnych miejscach były powiaty nowomiejski – 66 przypadków i ełcki – 62. Minionej doby w regionie zmarły 3 osoby: 73-letnia mieszkanka powiatu ostródzkiego i 2 mężczyzn: 75-latek z powiatu mrągowskiego i 87-letni olsztynianin. Wyzdrowiało 200 osób.

Liczba ozdrowieńców w regionie właśnie przekroczyła 5 tysięcy i wynosi 5003, przy 14613 przypadkach zachorowań w województwie od początku pandemii.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ostróda
Wyzywał, popychał i szarpał. Aresztowano wnuczka, który znęcał się nad dziadkami

Do aresztu trafił 22-latek z Ostródy. Młody mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi dziadkami. Mężczyzna mieszkał razem z dziadkami - informuje młodszy aspirant Anna...

Zamknij
RadioOlsztynTV