Druga porażka Dekorglassu w Lidze Mistrzów

W drugiej kolejce Ligi Mistrzów tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo przegrali z Borussią Dusseldorf 2:3.

W pierwszej odsłonie Wang Chun Ting przegrał w czterech setach ze Szwedem Kristianem Karlssonem. W następnej grze Timo Boll łatwo pokonał Wang Yanga. Losy spotkania odwrócił Jiri Vrablik, który – co ciekawe – jako jedyny z występujących zawodników nie jest sklasyfikowany w czołowej setce rankingu ITTF. Czech przegrywał z Antonem Kallbergiem 1:2, ale po zaciętej walce ostatecznie zwyciężył 3:2. Stan meczu na 2:2 wyrównał Wang Chun Ting, który również stoczył trudny bój z legendarnym Timo Boll’em.

O wyniku zdecydował piąty set, w którym walczyli Wang Yang i Kristian Karlsson. – Tak wyrównany pojedynek pokazuje, że ta liga jest dla nas – zapewnia trener Dekorglassu – Piotr Kołaciński.

00:00 / 00:00

…………………………………….

Dekorgglass Działdowo – Borussia Dusseldorf 2:3
Wang Chun Ting – Kristian Karlsson 1:3 (11:13, 11:8, 7:11, 3:11)
Wang Yang – Timo Boll 0:3 (9:11, 7:11, 8:11)
Jiri Vrablik – Anton Kallberg 3:2 (11:4, 7:11, 7:11, 11:7, 11:4)
Wang Chun Ting – Timo Boll 3:2 (14:12, 3:11, 1:11, 11:9, 11:8)
Wang Yang – Kristian Karlsson 0:3 (8:11, 9:11, 11:13)

Tabela
1. GV Hennebont TT – 4 pkt. (6:2)
2. Borussia Dusseldorf – 3 pkt. (5:5)
3. Rosklide Bordtennis BTK – 3 pkt. (3:5)
4. Dekorglass Działdowo – 2 pkt. (4:6)

Autor: K.Piasecka
Redakcja: Ł.Węglewski

Więcej w tenis stołowy, Liga Mistrzów, Dekorglass Działdowo
Tom Boll w Działdowie. Znakomity tenisista stołowy zagra przeciwko Dekorglassowi

Jutro w Działdowie mecz w Lidze Mistrzów tenisistów stołowych. Miejscowy Dekorglass podejmie Fortunę Duesseldorf. W zespole gości zagra legendarny Timo Boll, a to z pewnością magnes...