Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drogi, chodniki, ścieżki rowerowe i przejścia dla pieszych. Dzięki nowym inwestycjom w Biskupcu i Biesowie będzie bezpieczniej

Biskupiec. Fot. Ł. Węglewski


Do Biskupca i Biesowa popłyną środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Umowę na przekazanie pieniędzy podpisali wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

W Biskupcu zostanie przebudowany  ciąg ulic: Żelazna, Żytnia i Tartaczna. Powstaną równe drogi, chodniki, ścieżka rowerowa, nie zabraknie barierek bezpieczeństwa, oświetlenia i wyraźnie oznaczonych przejść dla pieszych. Wartość inwestycji to prawie 5,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie sięgnie ponad 3 milionów 200 tysięcy złotych.

Dzięki Funduszowi możliwa będzie także przebudowa drogi gminnej w Biesowie. Droga ta stanowi także alternatywę połączenia drogi krajowej z powiatową. Wartość zadania to milion 200 tysięcy złotych, z czego 720 tysięcy złotych to dofinansowanie.

 

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, Biskupiec, inwestycje, ulice
Małe Ojczyzny: Zapomniany artysta Sznarbach z Warmii

W 165. rocznicę urodzin i jednocześnie 95. rocznicę śmierci, w Biskupcu odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Sylwestrowi Antoniemu Sznarbachowi. Zbiórkę na jej ufundowanie prowadzili biskupieccy harcerze. Kim...

Zamknij
RadioOlsztynTV