Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Droga powiatowa jak nowa. Kolejne inwestycje z programu FDS oddane do użytku

Oddanie do użytku skrzyżowania w Bornitach. Fot. D. Grzymska

Jest częścią północnego szlaku nadgranicznego: Górowo Iławeckie – Żelazna Góra, łączącego trzy przejścia graniczne. Mowa o 3,5-kilometrowym kawałku drogi powiatowej nr 1320 od Lutkowa do Krzekot, na który mieszkańcy czekali 13 lat. Dziś na zaproszenie starosty braniewskiego Karola Motyki odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi.

Obecny na uroczystości wicewojewoda Sławomir Sadowski, startujący do Senatu z okręgu elbląskiego przekonywał, że inwestycja ta poprawi warunki komunikacyjne, a jednocześnie da szansę na przywrócenie połączeń autobusowych na tej trasie. Podkreślał też zasługi rządu, który uruchomił Fundusz Dróg Samorządowych oraz samorządów, które dokładają się do inwestycji.

00:00 / 00:00

Z kolei poseł Prawa i Sprawiedliwości Leonard Krasulski, ubiegający się o reelekcję z pierwszej pozycji na elbląskiej liście PiS przekonywał, że to właśnie o mieszkańców tych popegieerowskich terenów trzeba szczególnie zadbać.

00:00 / 00:00

Całkowity koszt tego odcinka to kwota prawie 6 mln złotych, z czego połowa pochodziła z Funduszu Dróg Samorządowych.

Z ulgą mogą odetchnąć także kierowcy i piesi w Bornitach w powiecie braniewskim. Niebezpieczne skrzyżowanie w środku miejscowości zostało przebudowane, a dziś uroczyście otwarte. Jak podkreślał starosta braniewski Karol Motyka, dzięki tej modernizacji znikają bariery komunikacyjne, tak powszechne na tym terenie. Przebudowa i modernizacja tego skrzyżowania polegała na położeniu nowego asfaltu, poszerzeniu i wybudowaniu chodników i przystanku.

00:00 / 00:00

Wstęgę przeciął m.in. Leonard Krasulski. Polityk startujący w wyborach parlamentarnych z pozycji pierwszej na elbląskiej liście PiS podkreślał, że uroczystości związane z otwarciem różnych inwestycji to nie żadna kiełbasa wyborcza, a efekt pracy rządu. Przekonywał, że to bardzo radosna kampania wyborcza, bo można pokazać to wszystko, co udało się zrobić przez  cztery lata rządowi Prawa i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

Koszt modernizacji i przebudowy skrzyżowania w Bornitach to kwota prawie miliona złotych, z czego połowa pochodziła z Funduszu Dróg Samorządowych.

Oddanie do użytku drogi w Lutkowie. Fot. D. Grzymska

Oddanie do użytku skrzyżowania w Bornitach. Fot. D. Grzymska

Oddanie do użytku drogi w Lutkowie. Fot. D. Grzymska

Oddanie do użytku skrzyżowania w Bornitach. Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, droga, remont, skrzyżowanie, Leonard Krasulski, Fundusz Dróg Samorządowych
Wzrost pensji minimalnej i słowa byłego prezydenta Lecha Wałęsy o Kornelu Morawieckim tematem porannej rozmowy Radia Olsztyn

Gośćmi Radia Olsztyn byli kandydaci w wyborach do Sejmu: Marcin Kulasek - sekretarz generalny SLD oraz ubiegający się o reelekcję poseł PiS Wojciech Kossakowski. Politycy są...

Zamknij
RadioOlsztynTV