Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Droga do szkoły będzie bezpieczniejsza. Do pierwszaków z powiatu elbląskiego trafiło prawie 5 tysięcy odblasków

Fot. KMP Elbląg

Prawie 5 tysięcy odblasków trafiło za pośrednictwem policjantów z drogówki do pierwszaków z Elbląga i powiatu. To prezent od firmy GE Power, która co roku wspiera działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczniów w regionie.

Wręczanie dzieciom znaczków jest okazją do spotkania z policjantami i rozmowy o tym, jak zachowywać się na drogach. To wszystko w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły 2019”. Specjaliści uważają, że znaczki czy elementy odblaskowe powinny być wyposażeniem każdego piechura, nie tylko dzieci, ale też dorosłych. W trudnych warunkach i po ciemku pieszy jest widoczny w reflektorach samochodu naprawdę z dużej odległości, daje to szansę kierowcy na właściwą reakcję – przypomina Jakub Sawicki z biura prasowego elbląskiej policji.

Co ważne prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków z tyłu i z przodu. Dodajmy, 1 października obchodzimy Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu po raz kolejny realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych w każdym wieku.

Celem akcji jest zachęcanie do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg w miastach.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Akcja, odblask
W pociągu znaleziono ciało 75-latka. Nieoficjalnie: zmarły był księdzem

W pociągu na dworcu w Olsztynie znaleziono ciało mężczyzny. Jak poinformował sierż. Andrzej Jurkun z komendy miejskiej policji w Olsztynie, w niedzielę wieczorem olsztyńscy policjanci zostali...

Zamknij
RadioOlsztynTV