Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dramatyczny wypadek na rondzie. Samochód ciągnął za sobą potrąconą kobietę

Fot. KPP Mrągowo

Mrągowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w okolicy ronda Kresowiaków w Mrągowie.

Tam 81-latka została na przejściu dla pieszych potrącona przez samochód ciężarowy, a następnie przeciągnięta jeszcze przez kilkadziesiąt metrów.
Jakie są wstępne ustalenia policjantów?

55-letni kierujący samochodem ciężarowym, jadąc od strony ul. Wojska Polskiego, przed rondem Kresowiaków uderzył w 81-letnią kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Prawdopodobnie nie wiedząc o tym, że w nią uderzył i że kobieta zaczepiła się o elementy karoserii, wjechał na rondo i przejeżdżając ponad 30 metrów ciągnął ze sobą seniorkę. Kierowca zatrzymał się na rondzie dzięki reakcji świadków. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe.

– informuje sierżant sztabowy Paulina Karo, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

00:00 / 00:00

Kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala. Kierujący ciężarówką był trzeźwy.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Piknik, bieg i pokazy. Terytorialsi świętują 5-lecie

4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej świętuje 5-lecie. Główne uroczystości odbędą się w przyszłym tygodniu, ale obchody rocznicowe już się rozpoczęły. W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów...

Zamknij
RadioOlsztynTV