Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dramatyczne statystyki dotyczące kolizji z leśnymi zwierzętami. Policja apeluje – patrzmy na znaki

Fot. fotolia

Rośnie liczba wypadków z udziałem zwierząt leśnych na drogach Warmii i Mazur. W  ubiegłym roku 16 osób zostało rannych. Do końca października tego roku – już 14.

– W okresie jesienno-zimowym trzeba zachować szczególną ostrożność. Uważnie patrzeć na znaki. Jeżeli czujemy się na siłach – możemy spróbować wykonać manewr omijania, a najlepiej po prostu ściągnąć nogę z gazu i się zatrzymać – mówi komisarz Krzysztof Wasyńczuk z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie.

Jeżeli widzimy zwierzę na drodze, nie wykonujemy gwałtownych ruchów, zmniejszamy prędkość, hamujemy. Wykonując gwałtowny manewr kierownicą, możemy wylądować w rowie, dachować, wówczas może się dla nas skończyć to tragicznie.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło również w ten weekend. Na krajowej 65 między Oleckiem a Ełkiem w miejscowości Ślepie osobowe auto uderzyło w łosia. Ranna została jedna z osób podróżujących samochodem, ucierpiało także zwierzę.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, dachowanie, zwierzę leśne
Jedna osoba ranna w wypadku na krajowej 59. Droga jest już przejezdna

Koniec utrudnień w Cankach pod Rynem, na drodze krajowej nr 59 między Mrągowem a Giżyckiem. Samochód osobowy uderzył tam w drzewo. Ranny kierowca został zabrany do...

Zamknij
RadioOlsztynTV