Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dostaniemy o 340 mln euro więcej

Marszałek Jacek Protas fot. Sławomir Ostrowski

Warmia i Mazury dostaną dodatkowe 340 milionów euro na Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020. Według wcześniejszego podziału środków unijnych, region miał dostać o 170 milionów euro mniej od innych województw. Zdaniem marszałka Warmii i Mazur podział był niesprawiedliwy.

Dzisiaj Jacek Protas spotkał się w tej sprawie z minister Rozwoju Regionalnego Elżbietą Bieńkowską. – Dyskusja była merytoryczna, rzeczowa i zakończona dobrym, rezultatem, bowiem pani minister zdecydowała, że zwiększy środki dla naszego regionu o 340 mln euro; toteż nasz Regionalny Program Operacyjny będzie opiewał na kwotę ponad 1 miliarda 480 mln europowiedział Radiu Olsztyn marszałek Jacek Protas:

00:00 / 00:00

Zdaniem marszałka, to wystarczająco dużo pieniędzy na prowadzenie dalszych inwestycji w Regionalnym Programie Operacyjnym. – Wydaje mi się, że mamy wystarczającą liczbę środków. Teraz będziemy się koncentrować na zapisach kontraktu wojewódzkiego, Tam będą zapisane inwestycje, które chcemy realizować z programów krajowych i chcemy, żeby środki z tych programów trafiały na Warmię i Mazurypowiedział Radiu Olsztyn marszałek Jacek Protas:

00:00 / 00:00

W sumie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Społecznego regiony mają dostać prawie 23 miliardy euro. Do tej pory z obu funduszy miały niespełna 20 miliardów. (ami/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Protas, Bieńkowska, euro
Zbombardują premiera SMS-ami?

Informacja o propozycji mniejszych pieniędzy dla Warmii i Mazur zelektryzowała lokalne środowiska polityczne. "Nowa perspektywa finansowa dla Warmii i Mazur nie może być gorsza od poprzedniej"...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV