Doskonałe widowisko w Elblągu. Derby dla Mebli-Wójcik!

Trener Grzegorz Czapla instruuje zawodników,

Miały trzeszczeć kości i trzeszczały, a po pierwszej – jednostronnej połowie, to były prawdziwe derby! W pojedynku I ligowych piłkarzy ręcznych elbląskie Meble Wójcik pokonały Warmię Traveland Olsztyn 26:25 (16:10).

Do remisu zabrakło ułamków sekund, bo piłka wpadła do bramki elblążan, ale po kończącej spotkanie syrenie.

Trener Warmii Krzysztof Maciejewski przyznaje, że jego szczypiorniści przegrali mecz w pierwszej odsłonie, nie zgadza się też z werdyktem arbitrów, którzy zbyt pochopnie w 57 min pokazali czerwoną kartkę Marcinowi Malewskiemu, najlepszemu snajperowi drużyny.

00:00 / 00:00

Szkoleniowca gospodarzy Grzegorza Czaplę cieszy zdobycz punktowa, ale ma uzasadnione pretensje do zawodników, którzy wprowadzeni do gry w drugiej połowie meczu nie potrafili utrzymać wypracowanej przewagi bramkowej.

KS Meble Wójcik Elbląg – Warmia Olsztyn 26:25 (16:10)
KS Meble Wójcik: Henryk Rycharski i Jacek Krawczyk oraz Leszek Michałów (8), Adam Nowakowski, Mirosław Ośko (1), Wiktor Jędrzejewski, Michał Gryz, Damian Spychalski (1), Maciej Dawidowski (1), Jakub Lipczyński, Kamil Grablewski (2), Tomasz Maluchnik (4), Jakub Fonferek (4), Grzegorz Szczepański (4), Damian Malandy (4).
Warmia Olsztyn: Wojciech Boniecki, Maciej Koledziński, Mateusz Gawryś oraz Łukasz Kowalczyk (3), Mateusz Kostrzewa (4), Radosław Dzieniszewski (5), Mateusz Kopyciński (3), Paweł Deptuła (3), Marcin Malewski (7), Bartosz Wuszter, Sebastian Koledziński, Oskar Kempiński.

Więcej w Piłka ręczna, szczypiorniak, Meble Wójcik
Start walczy o przetrwanie

Zakończyła się runda zasadnicza PGNiG Superligi. Poznaliśmy pary, które w play-offach od 6 kwietnia będą walczyły o awans do półfinału Mistrzostw Polski. Wiemy także, z kim...