Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dodatkowe miliony na walkę z pandemią. Fundusze unijne pomogą placówkom medycznym na Warmii i Mazurach

Zarząd województwa przyjął projekt kolejnych zmian w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Wprowadzona korekta ma pomóc we wsparciu placówek służby zdrowia w walce z pandemią COVID-19.

Dzięki przesunięciu środków możliwe było skierowanie dodatkowych 29 milionów złotych na rozwój specjalistycznych usług medycznych.

Jak powiedział marszałek województwa, pozwoli to na rozpoczęcie naboru wniosków i uruchomienie tych pieniędzy. Gustaw Marek Brzezin zapewnił jednocześnie maksymalne skracanie i upraszczanie wszelkich procedur.

Ustawa, o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19, daje możliwość zastosowania przy wyborze projektów trybu nadzwyczajnego. To również pozwoli na błyskawiczne uruchomienie pieniądzy.

Po rozpoznaniu potrzeb jakie ma województwo warmińsko-mazurskie i konsultacjach z Komisją Europejską oraz Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej powstały cztery schematy wsparcia podmiotów leczniczych w regionie:

  • Z 5 i pół miliona złotych mogą skorzystać szpitale jednoimienne pozostające w stanie podwyższonej gotowości
  • Wsparcie w wysokości 2 milionów 300 tysięcy złotych będzie przeznaczone na działalność placówek, dla których organem założycielskim jest województwo
  • Na dofinansowanie w wysokości 1 milionów 400 tysięcy zł mogą liczyć placówki, które realizują stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne dla mieszkańców przynajmniej jednego powiatu i publiczne laboratoria COVID-19
  • 2 miliony złotych mogą dostać placówki realizujące świadczenia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej lub ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a także podmioty udzielające świadczenia stomatologiczne i transport sanitarny w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.

Szczegóły będą dostępne na stronie www.rpo.warmia.mazury.pl

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kantor

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, szpital, służba zdrowia, RPO, ekonomia, szpitale, zarząd województwa
Wysłużony autobus stanął przed szpitalem MSWiA. Pełni rolę poczekalni

Nowe przeznaczenie zyskał jeden z wysłużonych, miejskich autobusów. Pojazd stanął przed Szpitalem MSWiA i będzie służyć jako tymczasowa poczekalnia. - Odpowiadając na prośbę dyrekcji placówki o...

Zamknij
RadioOlsztynTV