Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dodatkowe karetki pogotowia trafią do szpitali w regionie. Pierwsza jest już w Elblągu

Fot. M. Lewiński

Od dziś w Elblągu o bezpieczeństwo mieszkańców dbać będzie załoga dodatkowej karetki pogotowia. To 9 pojazd obsługujący miasto.

Jak potrzebny jest dodatkowy ambulans pokazały ostatnie dni, gdy do wypadków w mieście i okolicy jeździli strażacy, w szeregach których są ratownicy medyczni.  Stało się tak, bo karetki zajęte były przewożeniem chorych na covid.

Jak tłumaczy Krzysztof Kuriata, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko – Maazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, nie było zagrożenia życia osób poszkodowanych, bo straż pożarna jest częścią państwowego systemu ratownictwa. Nie zawsze zespół ratownictwa medycznego może dojechać na czas, a ratowanie życia jest najważniejsze – podkreślał Krzysztof Kuriata.

Czasem jest awaria, czasem wyjazd do pacjenta covidowego, a to wiąże się z dezynfekcją zespołu, która może trwać ponad godzinę. Dlatego ta dyspozycyjność może być mniejsza.

00:00 / 00:00

Decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego w najbliższym czasie flota karetek w regionie zwiększy się o dodatkowe 10 specjalistycznych pojazdów.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/ L.Tekielski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, lekarz, służba zdrowia, karetka pogotowia
Zadbaj o swoje zdrowie. Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia

Dziś przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. To okazja, żeby zastanowić się nad swoim zdrowiem i podjąć ważną decyzję. Jak szacują eksperci, rzucenie palenia za pierwszym...

Zamknij
RadioOlsztynTV