Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dodatkowe autobusy dojeżdżają do olsztyńskich cmentarzy. Sprawdź kiedy wchodzi nowa organizacja ruchu

Dodatkowe autobusy MPK dojeżdżają do cmentarzy. Fot. BŚC

W tym roku aż do 8 listopada obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu w pobliżu olsztyńskich nekropolii.

W tym czasie na liniach autobusowych dojeżdżających w pobliże cmentarzy będzie więcej kursów. Pierwsze zmiany już wprowadzono. Do piątku (30 października) co kwadrans będą odjeżdżać autobusy linii nr 116 oraz 117 i 126.

Największe zmiany obowiązywać będą w sobotę i niedzielę (31 października i 1 listopada). Część linii, które dowożą pasażerów w pobliże nekropolii w Dywitach i na ulicy Poprzecznej, w zależności od pory, będą odjeżdżać z przystanków co 10-15-20 minut.

Zobacz prezentację dotyczącą zmian w komunikacji miejskiej i nowej organizacji ruchu

Specjalny rozkład i częstsze kursy na niektórych liniach będą utrzymane także w przyszłym tygodniu aż do 8 listopada. Na cmentarz w Dywitach częściej kursować będą autobusy linii numer: 117, 126, C17, C26, C36, a na ulicę Poprzeczną: 116, C11, C16.

W przypadku samochodów osobowych organizacja ruchu w okolicach olsztyńskich cmentarzy będzie taka jak co roku. Ulica Wadąska stanie się jednokierunkową (od al. Wojska Polskiego w stronę Kieźlin). Od ulicy Jagiellońskiej,czyli od strony Kieźlin, będą mogły jeździć tylko pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki i rowery. Ulica Cicha zostanie wyłączona z ruchu (z wyjątkiem komunikacji miejskiej, taksówek, służb miejskich i mieszkańców). Natomiast ulica Bydgoska – od Jagiellońskiej do Rataja – będzie jednokierunkowa.

Taka organizacja ruchu zacznie obowiązywać w piątek wieczorem (31 października) i potrwa do wczesnych godzin porannych w poniedziałek (2 listopada).

Trwa policyjna akcja Znicz. Fot. BSC

Fot. BŚC

Autor: K,Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MPK, autobus, cmentarz
Elbląg prosi o ostrożność. Władze apelują, by nie wybierać się masowo na groby

Elbląg jest już gotowy do organizacji Wszystkich Świętych i Zaduszek. Miasto opracowało warianty dotyczące zarówno komunikacji na cmentarze, jak i bezpieczeństwa w trakcie samych świąt. Plan...

Zamknij
RadioOlsztynTV