Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dodatkowa partia szczepionek i nowe oddziały covidowe. „Nikomu nie zabraknie miejsca”

Fot: PAP/EPA

Do woj. warmińsko-mazurskiego dotarła w poniedziałek dodatkowa pula 10 tys. szczepionek AstryZeneki – poinformował rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego, Krzysztof Guzek. Zostaną nią zaszczepieni pacjenci z grupy zero.

Szczepienia medyków i pracowników domów opieki społecznej mają się rozpocząć we wtorek. Grupa zero była dotąd szczepiona preparatem Pfizera.

– To jest dodatkowa pula, niezależna od tej, którą dostaliśmy do szczepień seniorów i nauczycieli – wyjaśnił Krzysztof Guzek.

Oba elbląskie szpitale – miejski i wojewódzki, szczepiące m.in. grupę 0 i nauczycieli dostały na ten tydzień razem 1,5 tysiąca dawek preparatu AstryZeneka. To dużo więcej niż placówki miały w planie założonym na najbliższe dni. Większość dawek jest tym razem dla nauczycieli. Punkty szczepień w obu placówkach są w stanie przyjąć dziennie po około 150 osób.

Szpital miejski w tym tygodniu zaprosi 700 pracowników oświaty. – Najważniejsze są dostawy, z resztą personel sobie poradzi – mówi rzecznik szpitala, Małgorzata Adamowicz. W podobnym tonie wypowiada się dyrektor szpitala wojewódzkiego: – To nie jest żaden problem – potwierdza Elżbieta Gelert, który wraca do szczepienia medyków czekających na pierwszą dawkę, a jest ich na liście jeszcze pół tysiąca.

Na nich i nauczycieli czeka tam teraz 800 szczepionek. Dodatkowo szpital miejski, który szczepi także seniorów i ma na liście około 700 medyków czekających na 1. dawkę szykuje zespół wyjazdowy. Obsłuży pacjentów, którzy nie wychodzą z domów.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz
00:00 / 00:00

W Giżycku natomiast ponownie ruszył oddział dla pacjentów z COVID-19. To kolejny z oddziałów tak zwanych covidowych przywróconych w regionie, po iławskim.

W najbliższych dniach oddane do użytku zostaną kolejne oddziały – w Nowym Mieście Lubawskim i w Nidzicy

– poinformował Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

Służby wojewody zapewniają o stałej dostępności łóżek i sprzętu do leczenia pacjentów z COVID-19.

 

Autor: PAP/M. Kwiatkowska/M. Stankiewicz
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Walczył i zginął za wolną Polskę”. Baner z wizerunkiem „Łupaszki” na wieżowcu przy OZGrafie

Po raz 11. obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe poświęcone żołnierzom antykomunistycznego podziemia. Z tej okazji w Olsztynie odsłonięto baner. Baner o rozmiarze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV