Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Docenieni za pracę na rzecz innych. W Olsztynie rozdano statuetki Amicus Bonus

Fot. M. Ruszczyńska

Po raz piętnasty doceniono ludzi, którzy na co dzień są „dobrymi przyjaciółmi” potrzebujących. W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie wręczono statuetki Amicus Bonus, czyli Dobry Przyjaciel.

To nagroda przyznawana pracownikom pomocy społecznej, samorządowcom oraz najbardziej aktywnym organizacjom pozarządowym z okazji przypadającego pod koniec listopada Dnia Pracownika Socjalnego.

To nasze podziękowania za ich trudną pracę, pracę z osobami, które czasami żyją na marginesie społeczeństwa i są niezauważone. Ci ludzie poświęcają im całą swoją uwagę

– mówił wojewoda Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Fot. M. Ruszczyńska

W tym roku w kategorii indywidualnej za 38-letnią pracę doceniono Henryka Stańczyka, dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Suszu w powiecie iławskim.

To mój drugi dom. Jesteśmy, jak rodzina. To bardzo wymagający zawód, niewiele osób zostaje z nami na dłużej.

00:00 / 00:00

W kategorii zespołowej nagrodę dostał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bartoszycach. Poza statuetkami przyznano także 11 wyróżnień. Doceniono m.in. Marię Kobuszewską kierującą DPS-em w Bartoszycach.

To bardzo wymagający zawód. Najważniejsze cechy to przede wszystkim cierpliwość, zrozumienie drugiego człowieka i empatia. Trzeba też mieć trochę siły fizycznej i dużo uśmiechu.

00:00 / 00:00

Pracownicy socjalni pomagają, aktywizują i dbają o osoby słabsze. Na Warmii i Mazurach jest ponad 400 jednostek związanych z pomocą społeczną, pracuje w nich około 7 tysięcy osób.

Fot. M. Ruszczyńska

Fot. M. Ruszczyńska

Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, statuetka, pracownik socjalny, Urząd Wojewódzki, Amicus Bonus 2022
Węgiel po preferencyjnej cenie. W Olsztynie ruszył nabór wniosków

W Olsztynie zaczęło się przyjmowanie wniosków na zakup węgla po preferencyjnej cenie. Zainteresowani mieszkańcy mogą je składać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Węgiel w cenie 2...

Zamknij
RadioOlsztynTV