Dobry sprawdzian karateków kyokushin przed ME juniorów

Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin w Sieradzu

W Sieradzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w których udział wzięło 117 zawodników z 51 ośrodków.

Olsztyński Klub Kyokushin Karate reprezentowało czterech zawodników. Sylwia Firlej oraz Karolina Słota zajęły trzecie miejsce w konkurencji walk reżyserowanych powtarzając tym samym wynik z ubiegłego roku.

Marcin Niebrzydowski wygrywając zdecydowanie dwie pierwsze walki przegrał trzecią o wejście do finały zajmując ostatecznie trzecie miejsce w walkach (kumite) w kategorii do 70 kg. Marek Piwecki przegrał swoją pierwszą walkę.

Dla Karoliny Słoty oraz Marcina Niebrzydowskiego był to ostatni start przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorów, które odbędą się w Katowicach 26 października.