Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dlaczego policjant uczy młodzież karate?

Aspirant sztabowy Artur Małż z ostródzkiej policji po godzinach jest trenerem karate. W klubie, który prowadzi stawia na pracę z młodzieżą bo jak mówi „karate właściwie kształtuje młodych ludzi, uczy ich systematyczności, szacunku do pracy i drugiego człowieka”. Jego zdaniem sport jest najlepszą metodą na odciągnięcie młodych ludzi od używek i niebezpieczeństw. Dlatego w klubie, który prowadzi pieniądze nie są najważniejsze, trenerzy są otwarci również na te dzieci, których rodzice z powodu trudnej sytuacji nie są w stanie zapłacić za zajęcia.

Okazuje się, że dla młodzieży z tak zwanych „trudnych domów” treningi karate są szansą na lepsze życie i pozytywne relacje z rówieśnikami. O treningach, pracy z młodzieżą oraz świecie oglądanym z perspektywy policyjnych interwencji i raportów opowiada Artur Małż.

Posłuchaj reportażu Wojciecha Jermakowa

00:00 / 00:00

Do wysłuchaniu reportażu Wojciecha Jermakowa pt. Karate po ostródzku zapraszamy w czwartek o 19:15.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, reportaż, karate
Wschodniopruski wrzesień 1939

Mieszkańcy Prus Wschodnich przeżyli w XX wieku dwie okrutne wojny. Region był - po zakończeniu pierwszego konfliktu - militarnym pograniczem. W Prusach Wschodnich znajdowało się wojsko,...

Zamknij
RadioOlsztynTV