Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dobra wiadomość dla grzybiarzy. W lasach oprócz kurek pojawiły się borowiki i inne jadalne odmiany

Fot. Adobe Stock

W lasach Wysoczyzny Elbląskiej są nie tylko kurki, ale też prawdziwki i inne smaczne odmiany. Jest ciepło i mokro, a to najlepsze warunki dla grzybów.

Lasy na Warmii i Mazurach, z racji bogatej przyrody, słyną też z obfitości grzybów. Znawcy wiedzą, gdzie znaleźć pewne miejsca, w których zawsze można liczyć na dobre zbiory. Mniej obeznani też sobie poradzą.

„Są już maślaki, koźlaki i prawdziwki” – zapewnia rzecznik Nadleśnictwa Elbląg Jan Piotrowski. Na wyprawę do lasu trzeba dobrze się ubrać. Obowiązkowe są długie spodnie i bluza, wysokie buty i czapka. W lasach są różne owady i pajęczaki, od kleszczy po osy, przed którym warto się zabezpieczyć.

Trzeba zabrać ze sobą coś do picia, naładowany telefon i atlas grzybów, żeby upewnić się czy piękny borowik to nie szatan. Zbierajmy grzyby tylko dobrze znane. Dla pewności zawsze lepiej skorzystać z pomocy klasyfikatorów, których można znaleźć w powiatowych stacjach sanepidu.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, lasy, grzyby, kurki, prawdziwki
Spadło zagrożenie pożarowe w lasach. Samoloty patrolowe i gaśnicze są jednak w pogotowiu

Mimo powrotu upałów, zagrożenie pożarowe w warmińsko-mazurskich lasach nie jest najwyższe, do czego przyczyniły się ostatnie deszczowe dni. Sytuacja może się bardzo szybko zmienić jeżeli upały...

Zamknij
RadioOlsztynTV