Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do zdalnej nauki wracają uczniowie nauczania początkowego z Warmii i Mazur

Od poniedziałki (1 marca) uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego wracają do zdalnego nauczania.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że zamknięcie szkół w w regionie jest konieczne, bo wskaźniki zakażeń koronawirusem są na Warmii i Mazurach najwyższe w kraju.

W województwie warmińsko-mazurskim mamy prawie 7-procentowy wskaźnik absencji, jeżeli chodzi o uczniów, a jeżeli chodzi o placówki, to blisko 10-procentowy. Średnia dla całego kraju to około 1-2 procent.

Od 19 lutego, ze względu na stale pogarszającą się sytuację epidemiczną, zamknięte są wszystkie szkoły i przedszkola w Nidzicy.
Jak dodał minister zdrowia, na decyzję o zamknięciu szkół na Warmii i Mazurach miał też wpływ wynik powtórnego testowania nauczycieli na obecność koronawirusa.

Wskaźnik pozytywnych wyników w badaniach przesiewowych przekroczył 7 procent, podczas gdy w skali całego kraju było to w okolicach 2 procent

– wyjaśnił minister zdrowia.

W pozostałej części kraju szkoły pozostają otwarte dla najmłodszych klas. Nauczanie zdalne dla klas 4-8 i szkół ponadpodstawowych przedłużono do 14 marca.

Od soboty (27 lutego) w województwie warmińsko-mazurskim, jedynym w regionie w kraju, obowiązują zaostrzone restrykcje sanitarne, które mają zatrzymać epidemię koronawirusa. Do odwołania zamknięto galerie handlowe, hotele, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, baseny i korty tenisowe.

Zgodnie z nowymi zaleceniami nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice i szaliki nie są dozwolone, ponieważ nie spełniają podstawowej funkcji, czyli nie chronią przed wirusem.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, nauka, nauczyciele, koronawirus, COVID-19
Covidowe restrykcje w regionie. O nowych zasadach przypominają SMS-y Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Mieszkańcy województwa wamińsko-mazurskiego otrzymują SMS-y od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa informujące o wprowadzeniu nowych zasad bezpieczeństwa. Krótkie wiadomości zachęcają także do instalowania aplikacji STOP COVID. W SMS-ach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV