Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do Tolkmicka trafiło wsparcie z funduszu przeciwdziałania COVID-19

Fot. Adobe Stock

Ponad 97 tysięcy złotych dofinansowania z funduszu przeciwdziałania COVID-19 – otrzymał Dom Pomocy Społecznej w Tolkmicku. To rządowy program mający na celu przeciwdziałanie skutkom rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jego beneficjentem są między innymi pracownicy i współpracownicy tolkmickiego DPS-u – wyjaśnia dyrektor placówki Anna Kurszewska.

Dom Pomocy Społecznej otrzymał pieniądze w dwóch transzach. Zostały przeznaczone na dofinansowane wynagrodzeń nowo zatrudnionych oraz nagrody dla pracowników, którzy pracują w czasie pandemii Dom Pomocy Społecznej i opiekują się mieszkańcami. Zabezpieczenie personelu, wzmożony nadzór i opieka przy osobach zakażonych oraz zwiększenie opieki osób izolowanych przełożyły się na opiekę nad mieszkańcami.

00:00 / 00:00

W Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku przebywają 102 osoby. Podopieczni z racji wieku oraz dolegliwości zdrowotnych są szczególnie narażeni na zakażenie koronawirusem.

 

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tolkmicko, pieniądze, pracownicy, dps, Dom Pomocy Społecznej, koronawirus, COVID-19
Parlamentarzyści o dziedziczeniu emerytur i dystrybucji węgla. Słuchaj Porannych Pytań

O dystrybucji węgla przez samorządy i nowych pomysłach na wsparcie emerytów rozmawiali goście Porannych Pytań - posłanka Urszula Pasławska z PSL i poseł Wojciech Kossakowski z...

Zamknij
RadioOlsztynTV