Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do Straży Granicznej trafiły nowe samochody. Specjalne pojazdy pomogą patrolować trudne tereny

Fot. strazgraniczna.pl

Polska Straż Graniczna kupiła 60 nowych specjalistycznych samochodów terenowych do działania. Dziesięć jeepów ma trafić do Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej.

Auta są w pełni przystosowane do jazdy w trudno dostępnym terenie. Są oznakowane, mają sygnalizację świetlno-dźwiękową pojazdu uprzywilejowanego i łączność. Samochody dla Straży Granicznej wyposażone są w mocny i dynamiczny, 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o moc 272 KM. Układ napędowy zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w 7,3 s. Dodatkowo samochody dla Straży Granicznej są wyposażone w mechanizm, który zwiększa trakcję na tylnych kołach podczas jazdy po śliskich, trudnych nawierzchniach, jak piasek, żwir, błoto, śnieg czy lód.

Zakup samochodów został sfinansowany z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”. Pierwsza partia 28 egzemplarzy została wydana i po zarejestrowaniu zostanie rozdysponowana między cztery oddziały Straży Granicznej: 13 Jeepów otrzyma oddział Podlaski, 10 – oddział Warmińsko-Mazurski, Nadbużański – 4, a Karpacki – 1. Pozostałe 32 pojazdy trafią do funkcjonariuszy Straży Granicznej w grudniu.

Posłuchaj relacji Beaty Gajlewskiej

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna, samochód, jeep
Kompletnie pijany jechał rowerem. 41-latka zatrzymali funkcjonariusze straży granicznej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach, na jednej z dróg w gminie Srokowo zatrzymali kompletnie pijanego rowerzystę. Patrol zauważył, że 41-latek jadąc rowerem nie może...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV