Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do sądu trafił akt oskarżenie przeciwko 30-latkowi, który pobił w Elblągu 11-letniego Michała

Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie przesłała do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia w głośnej sprawie pobicia 11-letniego Michała.

Do zdarzenia doszło w Elblągu w listopadzie ubiegłego roku. 30-letni Piotr U. ściągnął chłopca z roweru, skopał go i pobił pięściami. Podczas śledztwa okazało, że sprawca ma na koncie jeszcze dwa inne czyny kryminalne. Wszystkie zdarzenia są z zeszłego roku. Sąd nie wyznaczył jeszcze terminu pierwszej rozprawy. Oskarżonemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Pobicie Michała było bardzo głośną sprawą, m.in. dlatego, że prokuratura zezwoliła sprawcy na odpowiadanie z wolnej stopy. Trafił on jednak do aresztu, bo nie zastosował się do obowiązku meldowania się w elbląskiej komendzie policji. Śledztwo w tej sprawie trafiło natomiast do Kościerzyny.

– Prokuratura w Kościerzynie zakończyła dochodzenie i postawiła Piotrowi U. trzy zarzuty: gróźb karalnych wobec 58-letniego mężczyzny i zaatakowania go nożem oraz pobicia chłopca – wyjaśnia Tatiana Paszkiewicz rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. W obu przypadkach, na szczęście urazy nie zagrażały życiu poszkodowanych. Ich uszczerbek na zdrowiu był krótszy niż 7 dni.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

(mst/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, Elbląg, pobicie, proces, akt oskarżenia
Po dwóch latach od naprawy mechanizmy Kanału Elbląskiego znowu będą remontowane.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku rozstrzygnął przetarg na naprawę mechanizmów pochylni Kanału Elbląskiego. Wady i usterki, które uwidoczniły się od czasu rewitalizacji tej drogi wodnej...

Zamknij
RadioOlsztynTV