Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do Olsztyna trafiają chorzy z Ukrainy. Wśród nich dzieci i kobieta w ciężkim stanie

Fot. A. Deoniziak

Szpital Dziecięcy z Olsztynie pomaga najmłodszym uchodźcom z Ukrainy. Seniorka z Ukrainy w ciężkim stanie trafiła do szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie.

Jak powiedziała dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala  Dziecięcego w Olsztynie Krystyna Piskorz-Ogórek już wczoraj do placówki trafiło dwoje dzieci.

Jedno dziecko było z urazem, drugie wymagało porady lekarza medycyny rodzinnej.

Dzisiaj badania przejdzie dwoje kolejnych dzieci z Ukrainy – dodaje dyrektorka.

Jedno dziecko ma kilka miesięcy. Drugie 4-letnie dziecko jest diagnozowane na szpitalnym oddziale ratunkowym. Lekarze zdecydują, czy wymagany jest pobyt w warunkach oddziału szpitalnego.

Dyrekcja Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie podkreśla, że placówka jest przygotowana na przyjęcie kolejnych pacjentów. Deklaruje możliwość pomocy tym, którzy potrzebują kontynuacji leczenia przewlekłych chorób nowotworowych.

Szpital uniwersytecki w Olsztynie

Seniorka z Ukrainy w ciężkim stanie trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.

Do Olsztyna miało w nocy dojechać starsze małżeństwo z Ukrainy. Niestety droga okazała się dla nich zbyt trudna, starsza pani po drodze bardzo poważnie zachorowała, w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Mamy nadzieję, że powróci do zdrowia. Zaopiekujemy się każdym, kto do nas trafi

– poinformowała rzecznik prasowa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Wioletta Ustyjańczuk.

Tej nocy do stolicy Warmii i Mazur miały też dotrzeć ciężarne, które wyjechały z Ukrainy – panie wciąż są w drodze. Nie wiadomo, czy ich stan pozwoli na dotarcie do Olszyna.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Lewiński/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, szpital, Olsztyn, pomoc, wojna, chorzy, szpital dziecięcy, Ukraina, seniorzy
Polski Instytut Sztuki Filmowej popiera bojkot rosyjskiej kinematografii

"W wyniku agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę chcemy zapewnić o naszej solidarności z całym społeczeństwem ukraińskim oraz wyrazić sprzeciw wobec ataku łamiącego wszelkie zasady prawa międzynarodowego."-...

Zamknij
RadioOlsztynTV