Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do odwołania zamknięto targowisko miejskie w Ełku. Władze apelują też o załatwiania spraw urzędowych telefonicznie lub mailowo

Ze względu na możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, do odwołania zamknięto dziś targowisko miejskie w Ełku.

To kolejna decyzja, która ma ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem

– napisał prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, odnosząc się na portalu społecznościowym do powodów zamknięcia targowiska.

 

Targowisko miejskie w Ełku położone jest w centrum miasta, blisko głównej arterii komunikacyjnej – ul. Kilińskiego. Znajduje się tam kilkaset stanowisk handlowych. Handel – głównie artykułami przemysłowymi i w mniejszym stopniu żywnością – odbywał się dotychczas przede wszystkim w niedzielę. Funkcjonowała tam również największa w regionie giełda samochodowa.

Zamknięcie targowiska to kolejne działania władz miejskich Ełku, podjęte – w oparciu o decyzje rządu – w celu ograniczenia ryzyka zarażenia koronawirusem.

Od wtorku w mieście wstrzymana została organizacja imprez sportowych, kulturalnych, rekreacyjnych i innych. Do odwołania nieczynne są instytucje kultury: Ełckie Centrum Kultury, kino, Szkoła Artystyczna, Muzeum Historyczne, Miejska Biblioteka Publiczna. Samorząd ełcki podjął też decyzję o zamknięciu do odwołania wszystkich obiektów sportowych, m.in. pływalni, kortów tenisowych, hal sportowych, parku linowego, boisk oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wstrzymano sprzedaż biletów u kierowców autobusów komunikacji miejskiej, a pasażerowie nie mogą korzystać z przednich drzwi w tych pojazdach.

W apelu opublikowanym dziś na stronie miasta Ełk, lokalny samorząd zachęca do załatwiania spraw urzędowych w magistracie drogą internetową, kontakt telefoniczny i mailowy.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego miasta o ograniczanie do minimum wizyty w miejscach publicznych oraz przebywania w dużych skupiskach ludzi. Ograniczając kontakt bezpośredni możemy skuteczniej się chronić i zapobiegać zachorowaniom, a także przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym mieście

– głosi komunikat.

Władze miasta zaapelowały również do mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze i samotne oraz udzielanie im pomocy, m.in. przy zakupach czy opłaceniu rachunków przez Internet. Jak wynika z komunikatu, wejście do urzędu i starostwa zostało przeniesione z boku budynku od strony straży miejskiej, umieszczono tam środki do dezynfekcji rąk. Natomiast wejście główne od ul. Piłsudskiego zostało zamknięte.

Wolontariusze posadzili już tonę ziemniaków. Fot. Łukasz Węglewski

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w targowisko, Ełk, rynek, zamknięcie
Pacjent, który zgłosił się do olsztyńskiej polikliniki, nie jest zakażony koronawirusem. SOR działa już normalnie

Badania pacjenta, który zgłosił się na Szpitalny Oddział Ratunkowy olsztyńskiej Polikliniki nie wykazały zakażenia koronawirusem - poinformował Radio Olsztyn rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego, Krzysztof Guzek. Mężczyzna miał...

Zamknij
RadioOlsztynTV