Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do dwóch razy sztuka. Nidzica ma budżet

Fot. Łukasz Węglewski

W Nidzicy radni za drugim podejściem uchwalili budżet na ten rok. Podczas pierwszego głosowania, pod koniec grudnia  większość radnych była przeciw jego przyjęciu.

Dlatego zorganizowano dodatkową, nadzwyczajną sesję rady i tym razem się udało. W uchwalonym budżecie zachowano podstawowe wartości dotyczące dochodów, wydatków i deficytu. Jednak zmieniły się szczegółowe zapisy.

Poinformowałem radnych, że udało się wypracować 1 milion 900 tysięcy dodatkowych wolnych środków z roku 2017. Radni zaproponowali, by przeznaczyć to na dodatkowe zadania, te zadania zostały wprowadzone do budżetu i dlatego radni zagłosowali za jego przyjęciem.

– informuje burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala. Od głosowania za budżetem wstrzymali się jedynie radni PiS.

Nie głosowaliśmy przeciwko, bo nie chcieliśmy blokować przyjęcia budżetu. Ale też nie głosowaliśmy za, bo wciąż jesteśmy zaniepokojeni sytuacją finansową gminy.

– mówi szef klubu PiS Marcin Paliński. W tegorocznym budżecie Nidzicy deficyt ma wynieść ponad 10 milionów złotych.

Autor: A.Piedziewicz

Redakcja: M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nidzica, budżet, Jacek Kosmala
Budżetowe zamieszanie w Korszach

Korsze mogą uchwalić budżet mimo zbyt wysokiego zadłużenia. Regionalna Izba Obrachunkowa nie nakazała gminie tworzenia programu naprawczego, choć wcześniej negatywnie zaopiniowała projekt budżetu na bieżący rok...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV