Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do biblioteki w braniewskiej szkole trafią nowe książki

Literatura młodzieżowa, popularno-naukowa i szkolne lektury. Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie otrzymał finansowe wsparcie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Skorzystają z niego przede wszystkim uczniowie. Dzięki dotacji w wysokości 12 tysięcy złotych młodzież pozna między innymi historię Polski z XX wieku oraz specjalistyczne zagadnienia poruszane w książkach stricte technicznych. Co istotne, część z zakupionych tytułów będzie dostosowana do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Z pozyskanych funduszy szkoła planuje także urządzić kącik czytelniczy.

W przyszłym roku szkolnym wśród młodzieży promowane będzie również czytelnictwo poprzez przygotowane konkursy, wystawy i projekty edukacyjne. W skali całego kraju na aktualną edycję Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa z budżetu państwa zaplanowano finansowe wsparcie w wysokości 635 milionów złotych.

Posłuchaj relacji Jana Suleckiego

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

Więcej w biblioteka, czytelnictwo
Biblioteki z Olecka i okolic wzbogacą swoje zbiory

Biblioteki szkolne oraz przedszkola z Olecka i okolicznych miejscowości będą mogły uzupełnić księgozbiór i zakupić wyposażenie do bibliotek. Samorząd otrzymał wsparcie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa....

Zamknij
RadioOlsztynTV